Koh Phangan, Tayland.

Standard

17 Haziran 2013, Pazartesi.

IMG_7971

Günbatımı plajı.

IMG_7972

Sahil kenarında yer alan barlardan birinin ahşap duvarları.

IMG_7975

Adanın küçük iskelesi.

IMG_7976

IMG_7979

IMG_7984

Koh Phangan’ın denize çıkan sokakları.

IMG_7981

IMG_7980

Gündoğumu plajı.

Parti adası Koh Phangan’a parti zamanı dışında gelmeyi başarmış olmam takdire şayan. İnanın bana, bu adaya parti zamanı dışında gelmek özel yetenek istiyor; çünkü adada yeni ay, yarım ay, dolunay partilerine ek olarak düzenli aralıklarla şelale, havuz, köpük partileri de düzenleniyor. Adaya ününü veren herkesin parti dönemi vücudunu boyadığı canlı fosforlu renkteki vücut boyaları, aynı tonlardaki tişört, şort ve aksesuarlar, kova kova satılan alkol, partilerin anladığım kadarıyla rengarenk geçmesine de neden oluyor.

Adanın sakin bir dönemine geldiğim için de biraz olsun içten içe seviniyorum. Bir süredir yine artmış tempom ve her gün yaşadığım farklı bir macera beni yormuş durumda. Deniz kenarında kahvaltıdan sonra sahile iniyorum. Hava kapalı olsa da gündoğumu ve günbatımı plajlarında biraz dolanıyorum. Sahile uzanıp kitap okuyorum.

Sonrasında otele dönüp tüm günü otelin içerisinde bulunan havuz kenarında oyalanarak geçiriyorum. Akşamüzerine doğru yağmur tekrardan başlayınca soluğu odada alıyorum. Ertesi gün için otel aracılığıyla sabah 6:00 için ayarladığım feribot – minibüs paketi ile Tayland’ın güneyinde yer alan Krabi tarafına geçmeyi planlıyorum. Tam olarak ne yapacağıma karar verememiş olsam da Krabi, özellikle gece pazarı meşhur ile kendi halinde bir sahil şehri olarak ortaya çıkıyor.

Yorum Yapın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s